Miks ja kuidas hakata vabatahtlikuks?
Vabatahtlikud muudavad oma väikeste ja suurte heategudega maailma.
Veelgi olulisem – sellega muutub ka inimese enda maailm.
Vabatahtlik tegevus pakub positiivset emotsiooni, vaheldust igapäevasele rutiinile, võimalust ennast arendada ning oma maailmapilti avardada.
VABATAHTLIKUNA SAAD:
|
|
ESITA ENDALE KA JÄRGMISED KÜSIMUSED:
Miks ma tahan vabatahtlikuks hakata?
Kas otsid vaheldust või suuri väljakutseid, tahad teisi aidata või midagi uut õppida? Lähtuvalt sellest, mida sa vabatahtlikust tööst ennekõike ootad, saad asuda otsima endale sobivat tegevust ja organisatsiooni.
Mis valdkond mind huvitab?
Kas mõni teema või valdkond on sulle teistest südamelähedasem? Kas soovid end proovile panna alal, millest seni suuremat ei tea, kuid mis sind huvitab?
Kui palju aega saan ma vabatahtlikule tegevusele pühendada?
Sageli hinnatakse oma ajalisi võimalusi üle ning võetakse endale innukalt vabatahtlikke kohustusi, mida hiljem täita ei jõuta. Seetõttu tasub läbi mõelda, kui palju vaba aega sul tegelikult muude tegemiste kõrvalt jääb.
Kas eelistan töötada üksi või koos teistega?
Mõni tunneb ennast kindlamalt tegutsedes koos teistega, samas on mitmeid vabatahtlikke tegevusi võimalik ise paindlikult korraldada – tööd võib teha endale sobival ajal ja kohas. Küsi vabatahtlikke kaasavatelt organisatsioonidelt, milline on nende töökorraldus.
Mida on mul teistele pakkuda?
Igaühel on midagi pakkuda, olgu selleks teiste kuulamise oskus, julge pealehakkamine või särav naeratus. Või sul on erialaseid oskusi ja väärt kogemusi, mida oled valmis vabatahtlikus töös jagama?
Allikas: Eesti Külaliikumine Kodukant